Okolica oka

Skóra w okolicy oka jest bardzo cienka, charakteryzuje się małą ilością gruczołów łojowych, dlatego narażona jest na utratę jędrności i wiotczenie.

 

Szybciej niż w innych okolicach pojawiają się zmarszczki mimiczne a z czasem również statyczne.

 

W przypadku tak wrażliwej na procesy starzenia okolicy najważniejsza jest profilaktyka i systematyczność, dlatego jednym z pierwszych zabiegów jakie się proponuje jest  mezoterapia. Wykorzystuje się w niej preparaty, których składniki rewitalizują i regenerują skórę. Poprawiają mikrokrążenie, stymulują produkcje kolagenu i elastyny.

 

W mezoterapii w okolicy oka można również wykorzystać osocze bogatopłytkowe.

 

Redensity II wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, dedykowany okolicy oka. Wyjątkowość produktu polega na tym, że żel posiada niskie właściwości higroskopijne dzięki czemu nie ma ryzyka pojawienia się obrzęku w tej okolicy. Zapewnia długotrwałą korekcję, przy równoczesnej dobrej tolerancji. Stosujemy go w przypadku pojawienia się ubytków pod oczami w tzw. okolicy łez, spowodowanych zanikiem tkanki tłuszczowej.

 

Botox – metoda z wyboru w przypadku kurzych łapek. Botulina jest preparatem bezpiecznym, sprawdzonym i skutecznym. Wygładza skórę, daje efekt bardziej otwartego oka oraz młodszego spojrzenia. Twarz wygląda na wypoczętą.