Przebarwienia

 

przebarwienia

Walka z przebarwieniami wymaga cierpliwości i wyrzeczeń.
Niektóre z zabiegów trzeba wykonywać seryjnie, nie po każdym można od razu normalnie funkcjonować. Należy również stosować środki łagodzące podrażnienia i kosmetyki z wysokimi filtrami.

Melanocyty wytwarzające barwnik skóry to jedne z najwrażliwszych komórek naszego ciała. Trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie, dlatego ochrona przeciw promieniowaniu UV, mimo dobrych efektów leczenia przebarwień, obowiązuje nas już zawsze.

Czynniki sprzyjające przebarwieniom

– nadmierna długotrwała ekspozycja na słońce,
– zaburzenia hormonalne,
– leki antykoncepcyjne,
– przebyty trądzik lub inne stany zapalne,
– predyspozycja genetyczna.

Zabiegi na przebrawienia

COSMELAN oraz jego kolejna wersja DERMAMELAN są mieszanką składników złuszczających i wybielających. Zabieg z ich użyciem przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie, gdzie wykonywany jest zabieg z użyciem maski nakładanej na skórę. Kolejny etap wykonujemy w domu przy użyciu kremu do codziennego stosowania (który otrzymujemy w gabinecie).

Maska charakteryzuje się wyższym stężeniem składu jakościowego niż krem, dlatego w gabinecie zwraca się szczególną uwagę na to, by zabieg był wykonany prawidłowo.

Do dyspozycji mamy szereg innych peelingów, które posiadają w składzie czynniki rozjaśniające.
Ich dobór w naszym gabinecie zawsze jest indywidualny. Należy pamiętać że w celu uzyskania najlepszego, pożądanego efektu wykonujemy zwykle seryjnie zabiegi.