Przebarwienia

Przebarwienia skóry to plamki lub plamy o brązowym zabarwieniu, które mogą być nabyte lub towarzyszyć od urodzenia. Czynnikiem decydującym o kolorycie skóry jest naturalny barwnik – melanina. Tworzenie melaniny jest uzależnione od różnych czynników : promienie UV, hormony ( estrogeny,hormony tarczycy ), metale ( miedź,żelazo,złoto,srebro ), ciąża.

Wystąpienie niejednorodnego zabarwienia skóry to wynik nadmiernej liczby melanocytów w naskórku, lub nadprodukcji melaniny, przy prawidłowej liczbie komórek barwnikowych.
Leczenie przebarwień jest bardzo trudne i długotrwałe. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku terapii skojarzonej, polegającej na usunięciu już istniejących przebarwień oraz hamowaniu zachodzących z udziałem tyrozynazy wczesnych reakcji enzymatycznych, które prowadzą do produkcji melaniny.

Nieodłącznym czynnikiem towarzyszącym każdej kuracji jest bezwzględne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o najwyższym protektorze.
Najczęściej stosowane zabiegi :

 

 

  • – VPL ( laserowe )

 

Wykonujemy 4-5 zabiegów co 4-6 tygodni.

Działanie lasera polega na pochłanianiu światła przez melaninę skumulowaną w plamie barwnikowej. Światło powoduje rozpad melanocytów na drobniejsze cząstki i usunięcie ich przez układ odpornościowy.

 

  • – COSMELAN i jego kolejna wersja DERMAMELAN

 

W gabinecie wykonujemy zabieg z użyciem maski,a do domu dostajemy krem do codziennego stosowania. Zarówno maska jak i krem zawierają ten sam skład jakościowy, ale w masce jest zdecydowanie większe stężenie. Dlatego ważne jest żeby rozpocząć od właściwie wykonanego zabiegu w gabinecie.

Peelingi te mają przy okazji zbawienny wpływ na kondycję skóry. Działają wygładzająco, regulują pracę gruczołów łojowych i poprawiają elastyczność.

 

  • – Peelingi medyczne

 

  • – Terapie łączone