Osocze bogatopłytkowe i lifting wampirzy

 

osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to skoncentrowane płytki krwi w niewielkiej objętości osocza. Zawiera ono bardzo skoncentrowane czynniki wzrostu, które pobudzają mechanizmy odpowiedzialne za regenerację skóry, np. podczas gojenia się ran. Substancje te stymulują skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste. Osocze do zabiegu jest pozyskiwane z krwi pobranej od Pacjenta, więc jest to metoda niesamowicie bezpieczna, również dla alergików – nie istnieje ryzyko nietolerancji czy innych reakcji układu odpornościowego.

Na czym polega lifting wampirzy?

Sam zabieg, zwany liftingiem wampirzym, jest wyjątkowo szybki. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi (kilkadziesiąt ml), umieszcza się ją w wirówce, co po kilku minutach pozwala oddzielić pozostałe składniki od bogatopłytkowego osocza, którego używamy do zabiegu. Po dodaniu specjalnego odczynnika aktywującego płytki krwi do wytwarzania czynników wzrostu, preparat jest od razu gotowy do zabiegu.

Efekty po liftingu wampirzym są widoczne już po pierwszym zabiegu, ponieważ płytki krwi zaczynają działać po ostrzyknięciu. Zabieg może być powtarzany kilkukrotnie, na wybranych przez Pacjenta partiach skóry, w zależności od naturalnych procesów starzenia.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi z użyciem PRP są szczególnie polecane dla osób, które zauważają oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, fałdy, niejednolity koloryt, zmniejszona gęstość skóry itp.), przy leczeniu blizn potrądzikowych, a także gdy chcemy sprawić, aby skóra szybciej się regenerowała po innych zabiegach.

Dlaczego ostrzykujemy się substancją, która i tak znajduje się już w naszym organizmie?

Podczas mezoterapii osoczem bogatopłytkowym podajemy skórze bezpośrednio bombę odżywczą,    która znajduję się wprawdzie w naszych naczyniach krwionośnych, ale nie wszystko co się w nich znajduje przenika do tkanek i komórek.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

– ciąża
– choroby autoimmunologiczne
– zaburzenia krzepliwości
– leczenie antykoagulantami
– czynne infekcje skórne
– nowotwory