Wypełnianie zmarszczek

Niwelowanie zmarszczek i bruzd na twarzy to jedne z najczęstszych procedur wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.

Jak to przebiega?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego, np. Emervel, Restylan, Juvederm, Stylage lub inny, zostaje wstrzyknięty w tkankę i wypełnia ją, niwelując zagłębienia, zmarszczki i bruzdy widoczne na skórze.

Możemy też użyć hydroksyapatytu wapnia czyli Radiesse, który jest dedykowany głębokim wypełnieniom.
Nie stosuje się go do zmarszczek płytkich oraz do powiększania ust.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest to naturalny związek występujący w organizmie człowieka. Charakteryzuje się ogromnymi zdolnościami do pochłaniania wody, dlatego utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność oraz właściwy poziom nawilżenia skóry.
O popularności kwasu hialuronowego decyduje jego różnorodne zastosowanie. Odpowiednio dobierając rodzaj preparatu, możemy wypełnić bruzdy, płytsze zmarszczki, dodać objętości w miejscach które ją straciły czy powiększyć usta.

Co to jest hydroksyapatyt wapnia?

Syntetyczny materiał biologiczny stosowany w medycynie estetycznej od wielu lat. Powoduje natychmiastowy efekt wypełnienia widoczny od razu po zabiegu, dodatkowo jest swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki procesowi namnażania kolagenu skóra ulega pogrubieniu i wzmocnieniu w miejscach iniekcji preparatu.

Jak się przygotować do zabiegu i kiedy widoczne będą efekty?

Oprócz wcześniejszej konsultacji z lekarzem zabieg nie wymaga od pacjenta dodatkowych przygotowań.

Dzięki odpowiedniemu dobraniu rodzaju preparatu do głębokości zmarszczki, efekty są naturalne i praktycznie w większości widoczne od razu. Bezpośrednio po iniekcji na skórze mogą być widoczne ślady po ukłuciach lub drobne siniaczki, które ustępują samoistnie.