Zmarszczki mimiczne

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są tym rodzajem zmarszczek, które pojawiają się u nas najwcześniej. Są zmarszczki mimicznekonsekwencją uśmiechania się, ruchu brwi czy mrużenia oczu. Na ich powstawanie ma również wpływ nawyk kurczenia mięśni twarzy, nadmierne opalanie. Rzadko umiemy nad nimi zapanować, dlatego dość szybko możemy zobaczyć ich efekty w postaci zmarszczek mimicznych.

 

Starzenie się jest kwestią indywidualną, dlatego niekiedy zdrowa dieta czy kremy mogą okazać się niewystarczające. Skutecznym sposobem na zmarszczki są zabiegi medycyny estetycznej. By zredukować zmarszczki mimiczne podaje się botoks (toksynę botulinową) bądź kwas hialuronowy. Najczęstszymi miejscami, na które się je stosuje są czoło, okolice oczu i ust.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne

Zabieg poprzedza konsultacja indywidualna, na które specjalista poznaje potrzeby pacjenta, a następnie dobiera odpowiedni preparat oraz jego dawkę. Dzięki temu wiemy, jak będzie przebiegał zabieg oraz jakich zmian możemy się spodziewać. Zabieg z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego jest w stu procentach bezpieczny, a efekty, które uzyskujemy, są naturalne. Dzięki zabiegom na zmarszczki mimiczne możemy starzeć się wolniej i piękniej.